053. Giuseppe GALLI BIBIENA

35,000.00

WIDOK RZYMU Z ŁUKIEM TYTUSA

Tusz, akwarela, papier, 30 x 51 cm (w świetle p-p)

Sygnowany l.d.: Joseph Galli Bibiena Inv. et Delin.

Pochodzenie: rezydencja Nowina Chrzanowskich w Opaczy

Cena wywoławcza 35000

Estymacja 42000 – 45000

177 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

17 listopad 2018 | sobota, godz: 17:00

Giuseppe GALLI BIBIENA

1696 Parma – 1756 Berlin

Syn i uczeń Ferdinando Galli-Bibiena. Z ojcem, a potem samodzielnie pracowała dla dworu cesarskiego w Wiedniu. Opracowywał dekoracje świąt dworskich. Pracował też dla oper i teatrów. W 1740 roku wydał, Architetture e prospettive, tekę rycin fantastycznych scen architektonicznych.