042. Josef ŽENÍŠEK

2,500.00

KOBIETA W NASZYJNIKU Z PEREŁ

Olej, deska; 27 x 20,5 cm

Sygnowany l.d.: Josef Ženíšek

Cena wywoławcza 2500

Estymacja 2900 – 3200

177 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

17 listopad 2018 | sobota, godz: 17:00

Josef ŽENÍŠEK

1855 Praga – 1944 Praga

Malarz czeski. Studiował w praskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Lhoty oraz w Monachium. Po studiach podróżował do Paryża i Rzymu. Zasłynął salonowymi główkami pięknych dziewcząt. Malował też obrazy rodzajowe i portrety.