23. Franciszek WÓJCIK

2,000.00

MORSKIE OKO, 1971

Olej, tektura; 50,5 x 39,5 cm

Sygnowany p.d.: FWójcik

Cena wywoławcza 2000

Estymacja 2800 – 3000

174 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

28 lipiec 2018 | sobota, godz: 17:00

Franciszek WÓJCIK

1903 Wojciechowo – 1984 Zakopane

Studiował we Lwowie, a następnie w krakowskiej ASP. Naukę kontynuował w Rzymie w Accademia di Belle Arti. Po powrocie do Polski osiadł w Zakopanem, gdzie spędził resztę życia. Malował tatrzańskie pejzaże a także portrety i martwą naturę.