26. OPOWIEŚĆ POWSTAŃCA, k. XIX w.

2,500.00

MALARZ POLSKI

Olej, płótno; 64 x 88 cm

Cena wywoławcza 2500

Estymacja 4000 – 4500

174 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

28 lipiec 2018 | sobota, godz: 17:00

Obraz przedstawia starca – weterana, powstań narodowych z szablą w ręku, uczącego wnuków patriotyzmu. Na ścianach wiszą portrety bohaterów narodowych: Józefa Poniatowskiego i Kościuszki oraz przedstawienie patrolu powstańczego.