21. Henryk UZIEMBŁO

5,000.00

PEJZAŻ Z DRZEWAMI NAD WODĄ

Olej, tektura; 43 x 52 cm

Sygnowany p.d.: Henryk Uziembło

Cena wywoławcza 5000

Estymacja 7000 – 8000

174 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

28 lipiec 2018 | sobota, godz: 17:00

Henryk UZIEMBŁO

1879 Krze – 1949 Kraków

Kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u T. Axentowicza i S. Wyspiańskiego, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, Paryżu, w Anglii i we Włoszech. Malował olejno i pastelami – sceny rodzajowe, portrety wiejskich dziewczyn, a pod wpływem J. Stanisławskiego także pejzaże. Zajmował się sztuką dekoracyjną, projektował witraże i mozaiki, uprawiał ścienne malarstwo dekoracyjne.