084. ZEGAR KOMINKOWY – WIOSNA i JESIEŃ, Niemcy, firma Hermann Georgi, pocz. XX w.

38,000.00

Marmur w dwóch kolorach; wys. 55 cm

Sygnowany na płycie mechanizmu skrzyżowanymi strzałami, na stronie tylnej mosiężny stempel KUNSTANSTALT HERMANN GEORGI WERNIGERODE oraz monogram HG

Monumentalny zegar secesyjny z szarego marmuru otrzymał architektoniczną obudowę. Po obu stronach, na cokołach, umieszczone zostały siedzące postaci nagich kobiet, rzeźbionych w białym marmurze. Po lewej, wygięta lekko do tyłu, z odrzuconą głową, przedstawiona została z kwiatami zapewne jako personifikacja Wiosny. Druga, prawej, z pochyloną głową i szalem prezentuje Jesień Zegar wybija godziny i półgodziny

Cena wywoławcza 38000

Estymacja 45000 – 50000