Lew Feliksowicz ŁAGORIO przypisywany

11,800.00

PEJZAŻ Z WILLĄ

Olej, płótno naklejone na tekturę (okładka szkicownika); 23,5 x 32,5 cm

Sygnowany l.d.: Лагорio

Stan zachowania: przestrzelony po środku

Lew Feliksowicz ŁAGORIO

1827 Teodozja – 1905 Petersburg

Jeden z najsłynniejszych rosyjskich marynistów. Syn wicekonsula Królestwa Obojga Sycylii z arystokratycznej rodziny genueńskiej. W latach 1839-1840 uczył się w pracowni Ajwazowskiego. W 1842 r. wstąpił na Cesarską Akademię Sztuk Pięknych w Petersburgu, gdzie był uczniem A.Sauerweida, M. Worobiowa i B. Willewaldego. W latach 1846 – 1846 podróżował po Bałtyku. W 1850 r. otrzymał pierwszy złoty medal. 1851 spędził na Kaukazie, który później wielokrotnie odwiedzał. Następne osiem lat podróżował po Europie, gdzie najwięcej czasu spędził w Paryżu i Rzymie. Po powrocie do Rosji w 1860 r. otrzymał tytuł profesora malarstwa. W 1885 r. otrzymał zamówienie cesarskie na sceny z wojny rosyjsko-tureckiej. W 1900 r. otrzymał tytuł członka honorowego Akademii Sztuk Pięknych.