STÓŁ Z KLAPAMI, Anglia, kon. XVIII w.

10,120.00

Konstrukcja: drewno mahoniowe, bukowe i sosnowe Wymiary: wys. 73,5 cm, szer. 121,7 cm, dł. (po rozłożeniu) 137,5 cm Stan zachowania: wtórna środkowa płyta blatu oraz mocowanie tej płyty do oskrzynienia (tzw. baki); cztery spośród sześciu zawiasów mocujących klapy nowe; powierzchnia blatu i nogi z wieloma drobnymi wgnieceniami, rolki wtórne

Stół prostokątny, wsparty na czterech nogach; z klapami na długich bokach, po podniesieniu do pozycji poziomej podpierane ruchomymi nogami, wysuwanymi na zewnątrz wraz z odcinkami oskrzynienia. Nogi proste, zwane maczugowymi, czworokątne u nasady, niżej okrągłe. Mebel cechuje się typową dla meblarstwa angielskiego oszczędnością i elegancją formy. Na rynku polskim stanowi rzadkość.