IKONA, CHRYSTUS PANTOKRATOR, Rosja, Moskwa, Matwiej Wasiliewicz Siergiejew, 1814

9,775.00

Tempera, deska, okład srebrny, złocony; 17,5 x 13,5 cm
Puncowanie: w prostokącie monogram złotnika MC; święty Jerzy nad datą 1814; w prostokącie 84

Matwiej Wasiliewicz Siergiejew był właścicielem zakładu złotniczego w Moskwie w pierwszej połowie XIX w. Otrzymał nagrodę na wystawie w 1831 r. Jego wyroby znajdują się moskiewskim Państwowym Muzeum Historycznym.