M. F. LISOWSKI

3,300.00

ZAPRZĘG WJEŻDŻAJĄCY DO MIASTECZKA, 1 poł. XX w.
Olej, tektura; 49 x 69,5 cm
Sygnowany l.d.: M. F. LISOWSKI
Na odwrocie nalepka papierowa w kształcie palety malarskiej: J. WADOWSKI | WARSZAWA | MARSZAŁKOWSKA 121 | SKŁAD FARB | I PRZYBORÓW MALARSKICH

Obiekt dostępny w Galerii na Freta
Warszawa, Freta 25
Obraz przedstawia zaprzęg wjeżdżający do miasteczka w zimowej scenerii. W malarstwie nieznanego z imienia malarza Lisowskiego widoczna jest fascynacja malarstwem polskich monachijczyków, bardzo lubianym i popularnym od końca XIX wieku przez całe dwudziestolecie międzywojenne, aż do współczesności.