Jan GOLUS

4,180.00

JESIEŃ

Olej, płótno; 44,5 x 54 cm
Sygnowany zielonym olejem p. d.: J. Golus
Na odwrocie motyw z wiejskimi chatami i drzewem na niewielkim wzniesieniu.

Obiekt dostępny w Galerii na Freta
Warszawa, Freta 25

Jest w jego malarstwie nawiązanie do rodzimej tradycji, … rozmiłowanie w odtwarzaniu natury (cyt. za. J. Witz, Jan Golus 1895-1964, kat. Wystawy prac Jana Golusa, lipiec 1967, Warszawa Zachęta, 1967, s. 7.