Stanisław PRAUSS

2,875.00

    LASY KIELECKIE NAD SILNICĄ
    Olej, tektura; 42,5 x 52,7 cm
    Sygnowany czarnym olejem l.d.: St. Prauss
    Na odwrocie nalepka: Lasy kieleckie nas Silnicą: | Stare drzewa

Stanisław PRAUSS
1902 – 1967
Malarz. W 1924 ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a w 1931 na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wielokrotnie wystawiał swoje prace m.in. na indywidualnej wystawie w Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach. Współdziałał ze Stowarzyszeniem Plastyków Szkoła Warszawska.