Stanisław Zajączkowski

5,500.00

Pejzaż letni z rzeką
Olej, tektura; 50 x 68 cm
Sygnowany p.d.: SKIZA.

Stanisław Zajączkowski 1888 Radoszyce – 1971  Polski malarz. Naukę rysunku i grafiki a następnie sztuki malarskiej zdobywał na prywatnych lekcjach u znanych malarzy, a kontynuował w Szkole Rysunku i Malarstwa Wasyla Mieszkowa w Moskwie. W późniejszym czasie łączył pasję malowania z pracą zawodową na kolei. Wiele swoich prac podpisywał sygnaturą „Skiza, od 1945 był członkiem radomskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, a od 1950 ZPAP.

SKU: 361226 Kategorie: ,