4,600.00 zł
PEJZAŻ Z PARĄ PRZYCUMOWANYCH ŁODZI RYBACKICH
Olej, płótno; 61 x 80,2 cm
Sygnowany p.d.: Priebe
Malarz mieszkający i działający w Hamburgu. Naukę malarstwa rozpoczął w Szkole Sztuki we Wrocławiu u Arnolda Buscha i Eduarda Kaempffera. Następnie studiował w monachijskiej Akademii pod kierunkiem Ludwika Hertericha. Malował przede wszystkim obrazy o tematyce marynistycznej, ponadto tworzył pejzaże, widoki miejskie oraz portrety. Malarz znany jest przede wszystkim z oferowanych dość często na rynku antykwarycznym pejzaży marynistycznych z kutrami lub nadmorskimi wiatrakam