WILHELM GDANIETZ

1,840.00

PORTRET RYBAKA

Olej, płótno; 40,5 x 30,5 cm
Sygnowany l.g.: W. Gdanietz
Malarz i grafik niemiecki. Ukończył Akademię w Düsseldorfie, gdzie studiował u Clausa Meyera, Eduarda von Gebhardta, Williego Spatza, oraz u Franza Kiedericha, który prowadził w Akademii Meisterschule (odpowiednik studiów doktoranckich). Malował przede wszystkim sceny rodzajowe przedstawiające głównie życie holenderskich rybaków ich rodzin. W jego twórczości pojawiają się także sceny tyrolskie, portrety, martwe naury i pejzaże. Członek m.in. Towarzystwa Malkasten i Stowarzyszenia Artystów Düsseldorfskich.

SKU: 361103 Kategorie: ,