MALARZ POLSKI, 1. poł. XX w.

1,725.00

PORTRET DAMY Z KOŃCA XVIII w.

Olej, płótno; 55,45 x 42,5 cm
Owalny portret damy wkomponowany w prostokąt wydaje się wzorowany na tego typu wizerunkach autorstwa Kazimierza Wojniakowskiego (1772- 1812). Zarówno typ kompozycji – owal w prostokącie – jak i strój i fryzura damy odpowiadają modzie z lat 1790-95. Prezentowany wizerunek przypomina Portret Józefy z Szemplińskich Chrzanowskiej z roku 1793, znajdujący się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Jednak sposób malowania, (farba równo i cienko nakładana), rysunek, wskazują na znacznie późniejszy okres powstania obrazu.

SKU: 361055 Kategorie: ,