Zresetuj wszystko

Porcelana artystyczna i stara ceramika

Drobiazgi, bibeloty, niegdyś przedmioty codziennego użytku… Porcelana artystyczna i stara ceramika to precyzyjnie ukształtowane i zdobione wyroby garncarskie, fajansowe, kamionkowe i porcelanowe. Znajdują się pośród nich misternie dekorowane talerze, ozdobne figurki, wazony, puzdra i tabakiery oraz wiele innych.

Współcześnie porcelana antyczna i stara ceramika mają dużą wartość kolekcjonerską, która przekłada się na ceny poszczególnych przedmiotów. Ich zakup można traktować w kategorii inwestycji, przy czym wielu kolekcjonerów porcelany poszukuje rzadkich okazów przede wszystkim ze względu na ich piękno i unikatowy charakter.

Porcelana artystyczna i stara ceramika w ofercie Domu Aukcyjnego Ostoya

Strona 1 z 18
Wyników 1 - 36 z 635

PORCELANA I CERAMIKA

2972

ZESTAW ŚNIADANIOWY, Turyngia, Unterweißbach, Schaubach-Kunst, 1940 - 1953

Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; filiżanka (wys. 5,5 cm) ze spodkiem (śr. 16 cm), talerzyk (19 cm)
Cena: 402,00 zł
2972

Cena: 402,00 zł
3277

ZESTAW ŚNIADANIOWY, Niemcy, Schönwald, po 1927

Porcelana, nadruk barwny złocenia; wys. filiżanki, 5,7 cm, sr. spodka 14,3 cm, talerzyka 19,3 cm
Cena: 413,00 zł
3277

Cena: 413,00 zł
147-zestaw-sniadaniowy-wzor-maria-niemcy-selb-rosenthal-1931

ZESTAW ŚNIADANIOWY wzór MARIA, Niemcy, Selb, Rosenthal, 1931

Porcelana, nadruk barwny, złocenie, filiżanka wys. 5,5 cm, spodek śr.16, talerzyk 20 cm Sygnowany zielenią chromu druk podszkliwny: korona / Rosenthal / Selb-Germany / Maria
Cena: 345,00 zł

Cena: 345,00 zł
2616

ZESTAW ŚNIADANIOWY W STYLU ART DECO, Niemcy, Selb, Rosenthal, 1934

Porcelana, nadruk barwny
Cena: 460,00 zł
2616

Cena: 460,00 zł
30224

ZESTAW ŚNIADANIOWY ELSE, Niemcy, Kronach, Rosenthal, 1901

Porcelana, niebieska farba naszkliwna, złocenie
Cena: 354,00 zł
30224

Cena: 354,00 zł
252a

ZESTAW MALOWANY W POLNE KWIATY, Saksonia, Miśnia, 2 poł. XIX – pocz. XX w.

Porcelana, farby naszkliwne, złocenie, w składzie: talerzyk (śr. 18 cm), dwie filiżanki (13 i 10,5 cm), 2 spodki (13 i 14,5 cm)
Cena: 805,00 zł
252a

Cena: 805,00 zł
zestaw-do-herbaty-slask-tiefenfurt-parowa

ZESTAW DO HERBATY, Śląsk, Tiefenfurt (Parowa), P.Donath, 1896 - 1916

Dwie filiżanki (wys. 5,5 cm), trzy spodki (śr. 11,5 cm), mlecznik (wys. 12 cm) Porcelana, farby naszkliwne, złocenia Sygnowany niebieskim drukiem S pod koroną
Cena: 632,00 zł

Cena: 632,00 zł

Zestaw czterech półmisków dekorowanych rzucikiem kwiatowym

Ćmielów, l. 30-te XX w.
Cena: 1200,00 zł

Cena: 1200,00 zł
138

Zestaw 11 filiżanek, Herend, Węgry, po 1949

Porcelana, malatury naszkliwne, złocenia;
średnica filiżanki: 10,9 cm;
średnica spodka: 16,2 cm Sygnowane: Spodki: naszkliwnie niebieska pieczęć z herbem i napisem HEREND HUNGARY HANDPAINTED | naszkliwnie: AP | naszkliwnie cyfra 211 (na 6 spodkach) i 11 (na 5 spodkach) Filiżanki: naszkliwnie niebieska pieczęć z herbem i napisem HEREND HUNGARY HANDPAINTED | wycisk w masie (na niektórych niewyraźny) HEREND 702 | naszkliwnie: 702 | naszkliwnie: 211 (5 sztuk), 241 (2 sztuki), 11 (3 sztuki), 166 (1 sztuka)
Cena: 4600,00 zł
138

Cena: 4600,00 zł
332 (1)

ZEGAR KOMINKOWY NA RYNEK CHIŃSKI, Niemcy, Hamburg, Amerikanichen Uhrenfabrik, pocz. XX w.

Obudowa fajansowa, nadruk podmalowany, złocenia; 30 x 38 x 12 cm
Cena: 1150,00 zł
332 (1)

Cena: 1150,00 zł
087-zardiniera-saksonia-misnia-1750-1770

ŻARDINIERA, Saksonia, Miśnia, 1750-1770

Porcelana, relief neubrandenstein, farby naszkliwne (niemieckie kwiaty i owady), złocenia; 13,5 x 36 x 22 cm Sygnowana kobaltem: skrzyżowane miecze Stan zachowania: szczerba na krawędzi
Cena: 4600,00 zł

Cena: 4600,00 zł
173-zardiniera-pocz-xx-w

ŻARDINIERA, pocz. XX w.

Majolika, 18,5 x 16,5 x 13 cm Znakowane wyciskiem: 0; 838
Cena: 517,00 zł
173-zardiniera-pocz-xx-w

ŻARDINIERA, pocz. XX w.

Cena: 517,00 zł
20110510_162910_084

Żardiniera w typie Sťvres

Francja, 2. poł. XIX w.
Cena: 3450,00 zł
20110510_162910_084

Żardiniera w typie Sťvres

Cena: 3450,00 zł
205

Wizytownik

Miśnia, Saksonia, XIX/XX w.
Cena: 1725,00 zł
205

Wizytownik

Cena: 1725,00 zł
a91n150 kopia

Wiedeń, 1839

FILIŻANKA ZE SPODKIEM
Cena: 575,00 zł
a91n150 kopia

Wiedeń, 1839

Cena: 575,00 zł
a86n126 copy

wg J-L. Davida, Scheibe-Alsbach, Turyngia, Niemcy ok. 1925

NAPOLEON NA PRZEŁĘCZY ŚW. BERNARDA
Cena: 1380,00 zł
a86n126 copy

Cena: 1380,00 zł
2798

WELON, Turyngia, Ilmenau, Metzler & Ortloff po 1923

Porcelana, farby podszkliwne, wys. 16 cm
Cena: 354,00 zł
2798

Cena: 354,00 zł
20101023_111427_064

Wazoniki satsuma, Japonia, koniec XIX - początek XX w.

Okres Meiji Fajans, szkliwo kremowe z bardzo drobną krakelurą, malowany naszkliwnie farbami emaliowymi i złotem; wys. 9 cm
Cena: 4000,00 zł
20101023_111427_064

Cena: 4000,00 zł
20150120_143423_214

WAZONIK, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 2 poł. XIX w.

Porcelana malowana kobaltem podszkliwnie, wzór cebulowy, wys. 10 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze, numer 15-
Cena: 287,00 zł
20150120_143423_214

Cena: 287,00 zł
20130827_162755_159

WAZONIK, Niemcy, Saksonia, Lettin, Heinrich Baensch, 1900-1930

Porcelana, kalka, złocenia; wys. 12, śr. wlewu 9 cm Sygnowany kobaltem: sześcioramienna gwiazda nad literą L; niebieską farbą naszkliwnie 2001/7 | 1264 | 1; wyciskiem 2001 | 1
Cena: 172,00 zł
20130827_162755_159

Cena: 172,00 zł
20121201_140830_152

WAZONIK, Niemcy, Bawaria, Staffelstein, Kaiser-Porzellanmanufaktur Staffelstein GmbH & Co. KG, po 2001

Porcelana, złocenia, kalka, wys. 15, śr. wlewu 11,5 cm Sygnowanie niebieską farbą: pod koroną napis KAISER | 1872; złota farbą 1440; wyciskiem 794/2
Cena: 230,00 zł
20121201_140830_152

Cena: 230,00 zł
20140827_135507_097

WAZONIK, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, 1928

Porcelana; wys. 14,5, śr. 19,5 cm
Sygnowany zielenią chromu, druk podszkliwny: Modell von | Ph. Rosenthal; pod koroną Rosenthal | SELB-BAVARIA
Cena: 345,00 zł
20140827_135507_097

Cena: 345,00 zł
122-wazonik-stefan-jakubowski

WAZONIK Z MOTYWEM KWIATOWYM, Polska, Cieszyn, Stefan Jakubowski, ok. 1960

Kamionka, farby podszkliwne, wys. 25 cm Sygnowany wyciskiem: CERAMIKA CIESZYŃSKA STEFAN JAKUBOWSKI; RĘCZNA PRACA KAMIONKA
Cena: 287,00 zł
122-wazonik-stefan-jakubowski

Cena: 287,00 zł
20101023_111317_063

Wazonik z Chińczykami, Holandia, XIX w.

Fajans, kobalt podszkliwny, wys. 16,8 cm Wazonik z okrągłym brzuścem dekorowanym malowanymi postaciami Chińczyków. Okrągła stopa oraz szyja naczynia zdobione ornamentem trójkątnym.
Cena: 1200,00 zł
20101023_111317_063

Cena: 1200,00 zł
199-wazonik-dekorowany-kwiatami-sliwy-chiny-xix-w

WAZONIK DEKOROWANY KWIATAMI ŚLIWY, Chiny, XIX w.

Porcelana, kobalt podszkliwny, wys. 18 cm
Cena: 1840,00 zł

Cena: 1840,00 zł
20111209_115057_191

Wazonik

Tułowice,Reinhold Schlegelmilch Porzellanfabrik,1928-1945
Cena: 115,00 zł
20111209_115057_191

Wazonik

Cena: 115,00 zł
18319

WAZON, Węgry, Herend, po 1970

Porcelana, farby naszkliwne, wys. 20,5 cm
Cena: 345,00 zł
18319

WAZON, Węgry, Herend, po 1970

Cena: 345,00 zł
20140211_123322_103

WAZON, Rosenthal, ok. 1920 r.

Porcelana; wys. 24 cm
Sygnatura na spodzie, drukowana: Rosenthal pod koroną | SELB-BAVARIA
Cena: 742,00 zł
20140211_123322_103

WAZON, Rosenthal, ok. 1920 r.

Cena: 742,00 zł
20140211_123530_221

WAZON, Miśnia, po 1934 r.

Porcelana, farby naszkliwne; wys. 24,6 cm
Stan zachowania: na krawędzi drobna szczerba
Cena: 2120,00 zł
20140211_123530_221

WAZON, Miśnia, po 1934 r.

Cena: 2120,00 zł
20140303_125405_121

WAZON, Chiny, XVIII/XIX w.

Porcelana, farby naszkliwne, wys. 27, śr. podstawy 14 cm
Cena: 4600,00 zł
20140303_125405_121

WAZON, Chiny, XVIII/XIX w.

Cena: 4600,00 zł
arita-arita

WAZON ZDOBIONY POSTACIAMI LUDZKIMI, ZWIERZĘCYMI I MOTYWAMI KWIATOWYMI, Japonia, Arita, typ Imari, okres Meiji, ok. 1880 r.

Porcelana, szkliwo białe, malowana podszkliwnie kobaltem, naszkliwnie czerwienią żelazową i złotem; wys. 55 cm; średn. wylewu 22,5 cm
W dnie sygnatura czerwienią żelazową: Dai Nihon, Mokusho (?) zo [ Wielka Japonia, wykonał Mokusho]
Cena: 15900,00 zł
arita-arita

Cena: 15900,00 zł
20101023_111207_062

Wazon z żaglówką, Delft, początek XX w.

Fajans, kobalt podszkliwny, wys. 18,6 cm
Sygnowany na spodzie kobaltem trudno czytelnym monogramem
Cena: 1200,00 zł
20101023_111207_062

Cena: 1200,00 zł
190-wazon-z-wiatrakiem-holandia-xix-xx-w

WAZON Z WIATRAKIEM, Holandia, XIX/XX w.

Fajans, kobalt podszkliwny, wys. 17 cm Sygnowany kobaltem podszkliwnie: N./Delft
Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
20101023_105432_050

Wazon z ptakiem, Delft, początek XX w.

Fajans, kobalt podszkliwny, wys. 18,2 cm Wazon sześcioboczny, pękaty z krótką szyją. Każda ścianka bogato zdobiona pojedynczymi gałązkami. Na czole naczynia przedstawienie siedzącego na krzewie ptaka.
Cena: 1200,00 zł
20101023_105432_050

Cena: 1200,00 zł
Strona 1 z 18