Leon WYCZÓŁKOWSKI

LEŚNY DUKT, przed 1923 r.

Akwarela, papier; 49,8 x 35,2 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. l.d.: Lwyczółkowski
W prawym dolnym narożniku okrągła wytłaczana pieczątka producenta papieru akwarelowego.
Na odwrocie: nalepka z opinią o obrazie mgr Leszka Ludwikowskiego z 17 lutego 1984 r.; w górnym prawym narożniku napis kredką: Nr 485; z prawej strony u dołu napis: “Dar na Loterię dla Budowy | Domu Medyków”; poniżej nalepka Domu Handlowego Antoniego Hawełki w Krakowie; u dołu pośrodku nalepka: “LOS Obraz Leona Wyczółkowskiego Nr 485 | LOTERJI NA DOCHÓD BUDOWY | DOMU MEDYKÓW W KARAKOWIE. | TYSIĄC WYGRANYCH W PRZEDMIOTACH ZŁOTYCH I SREBRNYCH | CIĄGNIENIE DNIA 1 PAŹDZIERNIKA 1923. | ZA KOMITET: | SKARBNIK (podpis nieczytelny) | PREZES (……) | KURATOR (…) | CENA LOSU. | 5000 MKP”