131. Tadeusz MICHALUK

2,000.00

KARTY

Olej, deska; 23 x 25,5 cm
Sygnowany p.g.: TM / Tadeusz Michaluk

Tadeusz MICHALUK
ur. 1938 Lwów
Grafik, rysownik, malarz. Na początku lat 70. zasłynął jako projektant kilku serii polskich znaczków , autor plakatów oraz ilustrator książek. Z czasem poświęcił się głównie malarstwu. Na początku lat 80. przebywał w Sztokholmie, gdzie miał wystawę obrazów, od roku 1985 mieszkał we Francji. Na paryskiej wystawie „Le Salon 87”zdobył srebrny medal i został przyjęty do Związku Artystów Francuskich. Jego dojrzałe malarstwo jest swoistą interpretacją świata zbudowanego z symboliczno-metaforycznych znaczeń, zabarwionego dużą dozą groteski. Obrazy charakteryzuje ciekawa, niebanalna kompozycja i finezyjne modulowanie kolorem.
Cena wywoławcza 2000
Estymacja 2600 – 3000