025. Zofia STANKIEWICZ-SKOROBOHATA

3,000.00

MOTYW Z JASTARNI

Olej, tektura; 58 x 24,5 cm
Sygnowany l.d.: Z. Sk. Stankiewicz 1923
Na odwrocie nalepka wystawowa TZSP w Warszawie: Autor: Stankiewicz-Skorobohata / Tytuł: Motyw z Jastarni Rodzaj dzieła ol / Cena 15 m Własność data nadesłania 24/X 1923 / Łańcut
Wystawiany: TZSP Warszawa, 1923

Zofia STANKIEWICZ-SKOROBOHATA
1871 Suwałki – po 1938
Publicystka i malarka. Uczyła się w Szkole Rysunku i Malarstwa dla Kobiet Miłosza Kotarbińskiego w Warszawie i studiowała archeologie w Petersburgu. W 1919 r. wróciła do Warszawy. Zajmowała się nauczaniem rysunku w Szkole handlowej Żeńskiej. Pisała po polsku i rosyjsku artykuły z zakresu estetyki, historii sztuki i krytyki artystycznej. Zajmowała się malarstwem głównie marynistycznym. Wystawiała regularnie w Zachęcie.
Cena wywoławcza 3000
Estymacja 4000 – 5000

aukcja 231, 13.04.2024r.