011. Gustaw ROGALSKI

800.00

AUTOPORTRET, 1929

Tusz, piórko, akwarela, papier; 20,5 x 14,5 cm
Sygnowany p.d.: Gustaw Rogalski; na odwrocie: Gustaw Rogalski / autokarykatura / 1929 r.
Oprawiony

Karykaturzysta, wydawca czasopism “Karykatury” i “Rogaty”. Wystawiał m.in. na Międzynarodowej Wystawie Karykatury w Wiedniu (1932). Artysta był również bramkarzem Cracovii (w klubie grał od roku 1911).
Cena wywoławcza 800
Estymacja 1000 – 1200