005. Władysław PYŻYKOWSKI

500.00

BRAMA W DOLNYCH LIPACH – PLATEROWIE, 1949

Olej, tektura; 24,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Pyżykowski / Platerowo 1949 r
Na odwrocie dedydkacja autorska dla Józefa Lasonia

Władysław Pyżykowski uczył się w szkole rysunku Piusa Welońskiego, a także Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Miłosza Kotarbińskiego. Pobierał też prywatne lekcje u Wojciecha Kossaka. W 1930 r. otrzymał I nagrodę na wystawie w Zachęcie. Oprócz malowania obrazów zajmował się zawodowo projektowaniem mebli.

Józef Julian Lasoń – literat, legionista i oficer II RP, dowódca (XI.44-V.45) 1 Samodzielnego Batalionu Kobiecego im. Emilii Plater.
Cena wywoławcza 500
Estymacja 800 – 1000