056. Georg Gillis van HAANEN

5,000.00

PRZĄDKA, 1857

Olej, deska; 50,5 x 68 cm
Sygnowany p.d.: Georg van Haanen / 1857 / Cöln

Georg Gillis van HAANEN
1807 Utrecht – 1876 Blizen
Holenderski malarz pejzaży, portretów i scen rodzajowych. Syn handlarza dziełami sztuki, konserwatora i malarza Casparisa Haanena (1778–1849). Jego rodzeństwo to malarka kwiatów i martwych natur Adriana Johanna Haanen, pejzażysta Remigius Adrianus Haanen i malarka rodzajowa Elisabeth Alida Haanen. Jego nauczycielem był jego ojciec, sam zaś uczył malarstwa swoja siostrę Elisabeth Alidę. W 1831 został członkiem Arti Sacrum w Rotterdamie, a w 1835 Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1842 przebywał w Moguncji i Frankfurcie nad Menem. Wpływ na jego styl wywarła sztuka Rembrandta.
Cena wywoławcza 2000
Estymacja 5000 – 6000