092. Robert Emil STÜBNER

24,000.00

PORWANA DO TAŃCA

Olej, płótno dublowane; 81 x 115 cm
Sygnowany p.d.: Stübner

Cena wywoławcza 24000

Estymacja 36000 – 40000

Robert Emil STÜBNER
1874 Forst – 1931 Berlin
Niemiecki portrecista i malarz rodzajowy, scen teatralnych i baletowych. Naukę malarstwa rozpoczął w Szkole Sztuk Pięknych we Wrocławiu i kontynuował w Akademii Berlińskiej pod kierunkiem batalisty Antona von Wernera. W swoich pracach nawiązywał do twórczości Johna Singera Sargenta.