Zbigniew KUPCZYŃSKI

3,768.78

BEZ TYTUŁU, 1965

Olej, technika własna płótno, tektura; 48 x 42 cm
Sygnowany p.d.; 1965 / Kupczyński

Studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i w Paryżu. Od 1971 r. mieszka i tworzy w Vancouver w Kanadzie. Organizator i uczestnik wystaw na warszawskim Barbakanie w latach 1962-67. Prezentował swoje obrazy na ponad 100 wystawach, począwszy od Arsenału w 1956 r. przez niemal wszystkie kontynenty. Prowadzi w Kanadzie własną galerię od 1980 r. Maluje obrazy pełne afirmacji i radości życia.