Andrzej MIERZEJEWSKI

3,768.78

MARTWA NATURA, 1947

Olej, płótno; 54 x 68 cm
Sygnowany l.d.: Andrzej Mierzejewski / 1947

Malarz. Jego ojciec Jacek i brat Jerzy tez byli malarzami. W latach 1935 – 1939 studiował w ASP w Warszawie w pracowni prof. Mieczysława Kotarbińskiego, dyplom uzyskał w 1947 roku. Nie był związany z żadnym ugrupowaniem artystycznym i rzadko uczestniczył w wystawach zbiorowych. W 1980 roku odbyła się duża indywidualna wystawa jego malarstwa w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”. Ostatnio prace Andrzeja Mierzejewskiego prezentowane były w 2004 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie, na wspólnej wystawie Jacka, Andrzeja i Jerzego Mierzejewskich.