094. Beata JURKOWSKA-BLASHEK

9,000.00

CHIMERY WIOSENNE, 2007

Olej, płótno; 65 x 80 cm
Sygnowany p.d.: Beata Jurkowska; na odwrocie: Beata Maria Jurkowska-Blashek . T: „Chimery wiosenne” / olej, wym: 65 x 80 cm

W 1983 r. ukończyła krakowską ASP na Wydziale Grafiki w Katowicach, gdzie studiowała malarstwo i rysunek u Jerzego Dudy Gracza. Zajmowała się głównie malarstwem. Jej obrazy prezentowane były na 20 wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. „W baśniach czeka nas czarna albo biała magia. W obrazach czary Jurkowskiej są bezpieczne, bo sama wróżka wydaje się dobrotliwa: nie pragnie moralizować ani piętnować, a podobne czyni podobnym. Autorka utrwala w bezruchu żywiołowość niewidzialnego nieraz świata.”
Cena wywoławcza 9000
Estymacja 12000 – 14000

Aukcja 223, 17.06.2023