099. Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA

1,300.00

KWIATY MIMOZY W NIEBIESKIM WAZONIE

Olej, tektura; 19 x 16 cm

Sygnowany l.d.; A. Maślakiewicz

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA

1912 – 1986

Malarka, w latach 1931-1936 studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Xawerego Dunikowskiego, Władysława Jarockiego i Teodora Axentowicza. Zajmował się głównie malarstwem olejnym. Najczęściej tworzyła martwe natury z kwiatami, a także pejzaże i widoki miast.

Cena wywoławcza 200

Estymacja 300 – 400

Aukcja 220, 04.03.2023