098. Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA

700.00

ASTRY W WAZONIE

Olej, tektura; 25 x 20 cm

Sygnowany l.d.: A. Maślakiewicz-Brzozowska

Cena wywoławcza 200

Estymacja 300 – 400

  • Aukcja 220, 04.03.2023

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA

1912 – 1986

Malarka, w latach 1931-1936 studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Xawerego Dunikowskiego, Władysława Jarockiego i Teodora Axentowicza. Zajmował się głównie malarstwem olejnym. Najczęściej tworzyła martwe natury z kwiatami, a także pejzaże i widoki miast.