Maria KRUSZEWSKA-ROTWAND

2,261.27

WELONY

Akwarela, papier; 59,5 x 46,5 cm

Sygnowany o.d.: M. Kruszewska

Maria KRUSZEWSKA-ROTWAND

1905 Warszawa – 2007 Warszawa

Malarka, pedagog, właścicielka majątków Parzęczewo i Zielęcin. Studiowała w latach 1928-34 w prywatnej szkole Bianki Mercere i szkole A. Rychtarskiego. Tworzyła malarstwo o tematyce rodzajowej, pejzażowej z uwzględnieniem architektury, projekty witraży. Była ceniona portrecistką. Brała udział w wystawach grupy Zachęta, w salonach TZSP. Od 1932 r. żona bankowca Andrzeja Rotwanda.