2,261.27 zł
RZYMSKA BAZYLIKA ŚWIĘTYCH JANA I PAWŁA NA CELIUSIE, 1959
Akwarela, papier; 57 x 44 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: M. Kruszewska 59
Maria KRUSZEWSKA-ROTWAND
1905 Warszawa – 2007 Warszawa
Malarka, pedagog, właścicielka majątków Parzęczewo i Zielęcin. Studiowała w latach 1928-34 w prywatnej szkole Bianki Mercere i szkole A. Rychtarskiego. Tworzyła malarstwo o tematyce rodzajowej, pejzażowej z uwzględnieniem architektury, projekty witraży. Była ceniona portrecistką. Brała udział w wystawach grupy Zachęta, w salonach TZSP. Od 1932 r. żona bankowca Andrzeja Rotwanda.