1,004.63 zł
ZAUŁEK w RIBE, 1918
Olej, płótno; 56 x 41 cm
Sygnowany śr. d.: Chr. f. Beck 1918
na odwrocie: Kohlholzslippen i Ribe 19188 Cr. F/B.
Christian Frederick BECK
1876-1954
Malarz duński. Kształcił się w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze (1893) roku. Znany z serii romantycznych pejzaży z całej Danii. Beck podróżował i pracował po całej Europie – odwiedził Włochy w latach 1908-1920, Holandię w 1913 i Niemcy w latach 1922-1937. Jego prace charakteryzują precyzyjne detale i jasna kolorystyka. Beck starannie dobierał plenery i starał się uchwycić całe piękno widzianego miejsca.