039. Rafał WĄSOWICZ

10,000.00

STOGI ZIMĄ, 1938

Olej, płótno; 80,5 x 120,5 cm

Sygnowany l.d.: Rafał Wąsowicz / 1938

Na odwrocie stempel: Iskra & Karmański / Kraków

Rafał WĄSOWICZ

1867 – 1944

Uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1914 r. często wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Lublinie Katowicach, Wilnie i Gdyni. Malował pejzaże i martwe natury, a także miejskie widoki Krakowa, Krzemieńca, Grodna, Wilna i Warszawy.

Cena wywoławcza 7000

Estymacja 12000 – 15000

Aukcja 215, 17.09.2022