172. Aleksander SOŁTAN

300.00

REGATY, 1953

Litografia, papier; 35 x 24,5 cm (arkusz)

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Autolitografia 45/100 Regaty ASołtan – 1953 r.

Cena wywoławcza 300

Estymacja 400 – 500

Aukcja 212, 14.05.2022

Aleksander SOŁTAN

1903 Chersoń – 1994 Warszawa

Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1937 roku uzyskał dyplom. Był członkiem ZAIKS. Zajmował się grafiką warsztatową (litografia): rysunek: grafika użytkowa. Swoje prace prezentował w Salonie Jubileuszowym TZSP (1935), Wystawa Plastyki Zachęta (1960, 1962, 1964). Laureat licznych nagród jak: Medal Srebrny Salon Jubileuszowy TZSP: III nagroda na Wystawie Plastycy w walce o pokój wyróżnienie konkursowe na Wystawie Graf. Marynistycznej.