Franciszek SUNDERLAND

3,600.00

KOŚCIÓŁ MARIACKI NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE, ok. 1930

Akwarela, gwasz, papier; 48 x 34,5 cm

Sygnowany l.d.; Franciszek Sunderland

Malarz pochodzenia żydowskiego, uczeń Konrada Krzyżanowskiego. W roku 1935 miał wystawę, wraz z Apolinarym Sperskim w Salonie Garlińskiego w Warszawie, na której pokazał cykl obrazów olejnych Warszawa o zmroku. Znany przede wszystkim z wedut warszawskich, rzadziej gdańskich lub pejzaży.