Aleksander SARNOWICZ

14,400.00

SANIE NA DRODZE, 1903

Olej, płótno; 62 x 96 cm

Sygnowany l.d.: A. Sarnowicz / 1903

Aleksander SARNOWICZ

1878 Radom – 1938 Warszawa

W latach 1905-1906 i 1909-1910 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Leona Wyczółkowskiego. Po studiach na dwa lata wyjechał do Francji. Od 1921 roku stale i z dużym powodzeniem wystawiał swoje obrazy w warszawskiej Zachęcie. W czasie wojny namalował kilka kompozycji batalistycznych, ale jego twórczość, na którą składały się wyłącznie obrazy olejne, to przede wszystkim pejzaże, sceny z życia wsi i miasteczek, studia zwierząt. W latach dwudziestych malował również motywy tatrzańskie i portrety górali.