SPODEK Z HERBEM RODZINY BYKOW, Cesarstwo Rosyjskie, Ukraina, Mirhorod, Mirhorodzka Szkoła Artystyczno-przemysłowa im. Gogola, po 1896

3,000.00

Porcelana, farby naszkliwne, złocenia, śr. 14 cm

Sygnowana zielono-czarnym drukiem: Миргород / школа / Гоголя

Stan: szczerbka.

Najstarsze wzmianki o tym rodzie pochodzą z 1469 r, Stepan Bykow uczestniczył wówczas w wyprawie moskiewskiej na Kazań. W XIX w. ród posiadał majątki w guberniach moskiewskiej, jarosławskiej i tulskiej.