Kazimierz SICHULSKI

42,000.00

MENUET (MARTWA NATURA Z FIGURKAMI POD LUSTREM), 1935

Olej, tektura; 75 x 100 cm

Sygnowany p.g.: Sichulski / 1935

Na odwrocie nalepki z wystaw: TPSP, Kraków w 1936 r (nr 686/118); Ruchoma wystawa sztuki, lata 30. XX w.

Obraz wystawiany, opisany, reprodukowany: TPSP, Kraków w 1936, Ruchoma wystawa sztuki 1936-39; Kazimierz Sichulski, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 1994, kat. poz 90

Kazimierz SICHULSKI

1879 Lwów – 1942 Lwów

Sichulski rzadko podejmował temat martwych natur. Kompozycja, w której poukładane przedmioty odbijają się w lustrze, bawi fałszywymi odbiciami przedmiotów niewidocznych na stole. Wszystko sprawia wrażenie świata z pogranicza realności i bajki. Efekt ten dopełnia rozwibrowanie plam czystego koloru oraz gra niuansów barwnych, walorowych i fakturalnych.