1,234.98 zł
ŻÓŁTE TULIPANY
Olej, tektura; 26,5 x 17,5 cm
Sygnowany l.d.: I. Nowakowska / -Acedańska
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA
1906 Lwów – 1983 Gliwice
Malarka, graficzka, pedagog. Lwowianka, po wojnie związana z Gliwicami. Absolwentka Wydziału Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego Państwowej Szkoły Technicznej we Lwowie; uczennica Sichulskiego i Tyrowicza; uprawiała malarstwo sztalugowe, dekoracyjne, witraż (projekty), grafikę warsztatową i użytkową; tematyka większości prac: motywy architektoniczne.