ZEGAR Z LUDWIKIEM GONZAGĄ, KSIĘCIEM NEVERS, poł. XIX w.

4,720.00

Obudowa brąz złocony, wys. 38 cm

tarcza emaliowana, mechanizm o naciągu sprężynowym, regulatorze wahadłowym, bicie godzin i półgodzin

Na arkuszu pod dłonią księcia wyryte: S Quentin 1557; na mechanizmie wybite: 2504

Stan: spękania tarczy, brak rękojeści miecza księcia

Ludwik Gonzaga dowodził armią francuską w bitwie z wojskami habsburskimi pod Saint Quentin w Pikardii 10.08.1557 r. Było to decydujące starcie wojny włoskiej.