Gaetano de MARTINI

2,360.00

STUDIUM DZIEWCZYNY

Olej, deska; 23,5 x 17 cm

Sygnowany p.d.; G. de M.

Gaetano de MARTINI 1840 Benewent – 1917 Neapol

Malarz włoski. Zaczął malować, gdy miał około dwudziestu lat, uczęszczając do pracowni Achille Vianellego w swoim rodzinnym mieście. W latach 60. przeniósł się do Neapolu, gdzie uczył się pejzażu u Giacinto Gigante i malowania postaci u Tommaso De Vivo i Giuseppe Mancinellego. W latach 80. zaprzyjaźnił się z Domenico Morellim, który skłonił go do tematyki historycznej i rodzajowe stylu neopompejańskiego.