Wacław GRANZOW

1,770.00

ZAKOLE RZEKI

Olej, tektura; 19 x 25 cm

Sygnowany l.d.; W.Granzow

Wacław GRANZOW 1887 Warszawa – 1949 Kraków

Malarz, nauczyciel rysunków, stryjeczny brat malarza Władysława Granzowa. Studiował przez dwa lata na Wydziale Filozoficznym UJ oraz ukończył kursy pedagogiczne dla nauczycieli rysunków. Należał do Zawiązku Zawodowego Polskich Artystów Malarzy, z którymi wystawiał. W latach powojennych przebywał w Krakowie. Malował głównie widoki architektury miejskiej. Publikował też książki o sztuce.