NAPOLEON W CAMPO FORMIO, 2 poł. XIX w.

5,400.00

Olej, płótno; 88 x 117 cm

Bonaparte przedstawiony jest konno, w mundurze generała Republiki. W ręku ma rulon papieru z widocznym napisem: Campo Formio. 17.10.1797 r. zawarł on w tej alpejskiej miejscowości w regionie Friuli pokój między Francją i Austrią po zwycięskiej kampanii włoskiej.