ZEGAR KOMINKOWY Z PERSONIFIKACJĄ ASTRONOMII, 2 poł. XIX w.

14,160.00

Brąz, marmur, złocenia; wys. 54 cm; szer. podstawy 62 cm

Mechanizm sygnowany wyciskiem 25182 6 9

Podstawa z białego alabastru, z ornamentem ze złoconego brązu. Obudowa mechanizmu z emaliowanego metalu, w kształcie globu, na którym znajduje się wykonana ze złoconego brązu draperia z motywem gwiazd. Obok figura będąca alegorycznym przedstawieniem Astronomii.
Zegar wyprodukowany przez wytwórnię części do mechanizmów zegarowych Vincent, założoną w 1823 roku i działającą do kon. XIX w.