1,853.17 zł
SAMOTNA, 1977
Olej, deska; 42,5 x 24,2 cm
Sygnowany na odwrocie: Samotna / 1977 / Adam / Niemczyc
Adam NIEMCZYC
1914 Lwów – 2009
Malarz i grafik. Studiował na Uniwersytecie Jana Kazimierza. W czasie wojny przebywał w Budapeszcie, gdzie rozpoczął studia malarskie, zakończone dyplomem Akademii w Krakowie w 1948 r. W 1949 r. uzyskał tytuł doktora historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wystawia od 1958 r. (Warszawa), miał też wiele wystaw indywidualnych za granicą, m.in. w Galerie Zak w Paryżu (1961), Cassel Gallery w Londynie (1963), Bodley Gallery w Nowym Jorku.