600.00 zł
DOLINA BIEBRZY POD MIKOŁAJEWEM (SZOSTAK), 2001
Olej, płótno, 40 x 50 cm
Sygnowany p.d.: J.Miszalski 2001; sygnowany, opisany na odwrocie
Cena wywoławcza 600
Estymacja 1000 – 1200
Jerzy MISZALSKI
ur. 1930
Uczył się u Szczepana Skorupki oraz Wacława Prusaka. Z wykształcenia jest geodetą, kartografem, doktorem nauk geograficznych (studiował na Uniwersytecie Poznańskim, Politechnice Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej). Najchętniej maluje pejzaże, często dokumentując ginące obiekty architektury ludowej, sakralnej i obronnej. Swoje malarstwo prezentował na ponad siedemdziesięciu wystawach zbiorowych i blisko siedemdziesięciu indywidualnych w kraju i zagranicą. Jego dorobek twórczy został uhonorowany prestiżowymi nagrodami: Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki II Stopnia (1978, 1979) oraz Złotą Paletą na XIV Międzynarodowym Salonie Sztuki Współczesnej w Revin (Francja).