Wiesław ZDANOWICZ

987.98

POWSTANIE WARSZAWSKIE, 1986

Olej, płótno; 62 x 85 cm

Sygnowany l.d.: W. Zdanowicz 1986 r.

Autor przeżył Powstanie Warszawskie jako kilkunastoletni chłopiec. Wspomnienia tych zdarzeń stały się tematem jego dzieł. Obrazy Zdanowicza znajdują się w zbiorach Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.