Edvin SÖDERSTRÖM

1,853.17

OLCHOWY ZAGAJNIK, 1949

Olej, płótno; 61 x 50 cm

Sygnowany l.d.: E. Söderström / -49

Edvin SÖDERSTRÖM

1905 Sztokholm – 1979 Hägersten

Szwedzki malarz i ilustrator. Uczył się w Szkole Technicznej w Sztokholmie w latach 1925–1928 i u Karla Gurta w latach 1928–1932. mała wystawy indywidualne w Kirunie, Skellefteå, Luleå i Sztokholmie. Malował głównie pejzaże ze zwierzętami.