Reinhold NORSTEDT

4,130.00

BRZOZOWY ZAGAJNIK, 1891

Olej, deska; 50,5 x 64 cm

Sygnowany l.d.: Reinhold Norstedt / Lúnda Wingäker 1891

Reinhold NORSTEDT

1843 Västra Vingåkers – 1911 Sztokholm

Szwedzki malarz i grafik. Początkowo kształcił się na w Paryżu na śpiewaka. Od roku 1867 także malarstwo i grafikę. Jego nauczycielami był Henri-Joseph Harpignies i Alphose Charles Masson. Od 1881 mieszkał w Sztokholmie. Silne wrażenie wywarła na nim szkoła Barbizon. Malował głównie szwedzka przyrodę i widoki Sztokholmu, Göteborga i Kopenhagi. Jego dzieła często cechuje spokojny, melancholijny nastrój.