2,800.00 zł
PÓŁAKT
Olej, tektura; 50 x 35 cm
Sygnowany p.g.; St. Żurawski
Stanisław ŻURAWSKI
1889 Krosno – 1976 Kraków
W latach 1907-1913 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Mehoffera, a także Wojciecha Weissa. W czasie studiów kilkakrotnie otrzymywał nagrody i medale za prace szkolne. Był członkiem i założycielem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. Malował portrety, martwe natury i pejzaże, w tym wiele tatrzańskich i nadmorskich. Przede wszystkim jednak malował akty i półakty kobiece, w których widać wyraźne inspiracje sztuką Wojciecha Weissa.
Cena wywoławcza 2500
Estymacja 4000 – 5000
Aukcja 196, 10.10.2020